Biz en iyi bildiğimiz işi yapıyoruz..? Sizi internette reklam ediyoruz... !

Link İnşası İçin 50 Araç

Burada link inşasını mümkün olduğunca insanlara uygun şekilde gerçekleştiren araçlara bir göz atacağız:

Backlink Verisi

İşe en temel otomasyondan başlayalım. Sitelerin backlink profillerini araştıran araçlara ihtiyacınız vardır. Bu araçlar webde gezinir ve backlinkler hakkında işlenmemiş verilerin bir veritabanını oluşturur.

Her bir araç bir URL veya domaine linklenmiş sayfaların tümünün bir listesine bakma yeteneğine sahiptir ve bazıları her bir linkin metin tutturucusu (anchor text), türüne (metine veya resim), takip durumuna, link sayfası için otoriteye ve bazı durumlarda da sonuçları filtreleme, arama, sınıflandırma ve gruplandırma yeteneklerine sahiptir.

 

 • Majestic SEO: Anchor text, otorite, CLass C IPleri ve uygunluk hakkındaki bilgilerle link verisinin indekslenmesi için iyidir. İyi sınıflandırma ve filtreleme yapamıyor.
 • Open Site Explorer: Anchor text verisi, takip durumu ve otoriteyle kullanıcı dostu bir araçtır. Tek eksi yanı, indeks “web sitesi içindeki, derindeki” bazı linkleri kaçırabilir.
 • Yahoo Site Explorer: Yeni linkler bulmakta oldukça hızlı olduğu bilinir. Ancak oldukça sınırlıdır çünkü bir sayfa ya da domain için sadece 1000 link gösterir ve takip durumu veya filtreleme gibi ekstra bilgiler vermez. Bunun yanında bedevadır!
 • Google: Link operatörleri iyi şekilde çalışır.
 • Blekko: Bu yeni arama motoru, tonlarca bedava backlink verisi sağlamaktadır.

 

Site-Seviyesinde Backlink Analizi

Bu araçlar, genelde bir veya birden fazla backlink veri sağlayıcıları tarafından çekilmiş geleneksel bir backlink veri grubuyla birlikte geleneksel backlink verisi toplar.

 • Link Diagnosis: Her sayfa için 1000 link çeken bir Firefox uzantısını kullanır ve linkin gerçekten sayfada bulunup bulunmadığını, takip durumunu, her bir linkin anchor textini gösterir ve seviye raporlamasını bütünleştirir.
 • BacklinkWatch!: Öncelikle bir sayfadaki 1000 linki çeker ve bulduğu her işaretle (nofollow, resim linkleri…) birlikte kaynak sayfasındaki giden linklerin sayısını ekler.
 • AnalyzeBacklinks: Bir sayfadaki backlinkleri analiz eden ve linklenen sayfanın başlığı, giden linkler, linklerin toplam sayısı, anchor texti ekleyen basit ve ücretsiz bir araçtır. Seçtiğiniz anahtar kelimenin geçtiği linkleri işaretleme özelliği oldukça kullanışlıdır.
 • SEOBook Link Harvester: Linklenen domain tarafından gruplanan backlinkleri gösterir, onları en üst seviyedeki domain tarafından gruplandırır ve sayfadaki derin linklerin (deep links) yüzdeliğini ve gelen linklerin sayısı hakkındaki ölçümlerin özetlerini verir.
 • SEOBook Backlink Analyzer: Google, MSN, Yahoo’dan backlink verileri çeken ücretsiz indirilebilir bir araçtır. Takip durumu, giden link sayısı, sayfa başlığı ve daha fazla bilgi içeren her link için tablo halinde bilgi sunar.
 • SearchStatus Plugin for Firefox: Google, Yahoo ve Bing’den backlink çeken ücretsiz bir Firefox uzantısıdır.
 • SEOLink Analysis: Her linkin Sayfa sırası, anchor texti ve takip durumu hakkında bilgi vererek Google Webmaster Tools ve Yahoo Site Explorer tarafından üretilen linklerin listesini çıkarır.
 • Bunların dışında: WhoLinks ToMe, BrightEdge, SecondStep, RankAbove’s Drive, seoClarity, SEO DiverSISTRIX Toolbox, andgShift LabsAdvanced Link Manager, Linkdex and Cemper’s LinkResearchTools gibi araçlar da güçlü backlink analiz özellikleri sunar.

 

SERP-Seviyesinde Backlink Analizi

 • SEOBook, SEO Quake ve SEOMoz arama sonuçlarında doğrudan backlink veri çeşitliliğine yardımcı olan araçlardır. Yani SERP’deki her listelemenin arkasındaki backlinkleri değerlendirebilirsiniz.
 • SERP seviyesinde ayrıntılı backlink verisi sağlayan diğer araçlar Advanced Link Manager,LinkResearchTools, Adgooroo Link Insight, Wordtracker Link Builder, LinkDex, Raven.

 

Link Arama Araçları

 • Sorgu üreticileri orijinal link otomasyon araçlarıdır. Bu araçlar anahtar kelimeleri alır ve ortak link fırsatları (kaynak sayfaları, blog yazıları, dizinler) bulmak için otomatik olarak onlarca veya yüzlerce hazır aramaları yaratır. İşte en popüler olanlarıSoloSEO, Ontolo’s Link Query Generator, SEOBook’s Link Suggest, BuzzStream’s Link Building Query Generator , ve Webconf’s Backlink Builder.
 •  Ontolo, Adgooroo’s Link Insight, ve Advanced Link Manager gibi araçlar da yine bu konuda başvurabileceğiniz araçlardır.

Gebze Web Tasarim, Gebze Web Tasarım, Gebze Web Tasarimi, Gebze Web Tasarım Firmaları, Gebze Web Site, Gebze Web, Gebze Web Dizayn, Gebze Web Yazılım, Gebze Web Sayfa Tasarımı, Web Tasarım, Tasarım, Web Sitesi Yaptırmak, Web Sitesi Firması, Internet Site Tasarımı, Gebze, Web, GebzeWeb, Gebze Web, gebzewebtasarim.com.tr